Drzwi Otwarte na EkSoc

18 kwietnia 2024 r. na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym mieliśmy przyjemność spotkać się z wieloma uczennicami i uczniami szkół ponadpodstawowych z Łodzi i całego województwa łódzkiego, podczas Drzwi Otwartych i XXIII Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi.

Spotkanie okazało się doskonałą okazją, aby dowiedzieć się jak najwięcej o kierunku Ekonomia!

Odpowiedzi na wszystkie pytania uczniów chętnie udzielali sami studenci, którzy byli niewątpliwie najlepszym źródłem informacji dla swoich młodszych kolegów.

W części wystawienniczej na stoisku naszego kierunku członkowie SKN Paradygmat opowiadali uczniom, jak wyglądają studia na kierunku Ekonomia oraz Economics. Uczniowie mogli nas poznać, dowiedzieć się, czego uczymy i jak uczymy, a także wyrobić sobie opinię czy nasz kierunek jest na pewno dla nich.

Każdy z zainteresowanych mógł także wypełnić ciekawy test „Kompas ekonomiczny", który pozwolił wskazać jaki nurt ekonomiczny najbardziej pasuje do przekonań ankietowanego!

Dużą popularnością cieszyły się również organizowane przez SKN warsztaty „Ekonomiści w Kitlach”. Dzięki eksperymentowi opartemu na teorii gier członkowie Paradygmatu po raz kolejny udowodnili, że ekonomia to nie tylko równania i wykresy, ale przede wszystkim fantastyczna zabawa!

Wielkie podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w organizację tego wydarzenia studentów, członków SKN Paradygmat oraz pracowników naukowych i administracyjnych.