EKSOC FELLOWSHIP PROGRAMMES

prof. Mehmet Bölükbaş Visiting Fellow w Instytucie Ekonomii

Tworząc wspólne projekty badawcze, a przede wszystkim wzbogacając edukację naszych studentów, Instytut Ekonomii wraz z początkiem semestru letniego, podejmuje współpracę z Mehmetem Bölükbaşem, który jest profesorem nadzwyczajnym Adnan Menderes University w Turcji. Jego zainteresowania badawcze obejmują zagadnienia związane z makroekonomią, głównie w obszarze rynku pracy, bankowości centralnej (niezależność banków centralnych, wpływu zmian klimatycznych na politykę banków centralnych), zielonych finansów i ekologicznej bankowości centralnej, a także historii ekonomii, gospodarki światowej. Od 2011 r. wielokrotnie prowadził wykłady w ramach mobilności Erasmus na uniwersytetach w Hiszpanii i we Włoszech.

Dla naszych studentów prof. Mehmet Bölükbaş prowadzić będzie zajęcia „Macroeconomics 1” oraz „Seminar on Economics in a Foreign Language” na kierunku Ekonomia w języku angielskim.