Logo
Logo

Prof. Agnieszka Kurczewska Prorektorem ds. współpracy z otoczeniem UŁ!

Z przyjemnością informujemy, że dr hab. Agnieszka Kurczewska, prof. UŁ z Katedry Funkcjonowania Gospodarki obejmuje z dn. 1 września 2020 roku stanowisko Prorektor do spraw współpracy z otoczeniem w kadencji 2020-2024. Pani Profesor serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!

Dr Z. Kuchta i dr M. Górajski na światowym kongresie the Econometric Society

Miło nam poinformować, że dr Zbigniew Kuchta z Katedry Funkcjonowania Gospodarki z dr Mariuszem Górajskim z Katedry Ekonometrii wystąpią na 12-tym Światowym Kongresie Towarzystwa Ekonometrycznego. Organizowany co 5 lat kongres jest jednym z najważniejszych wydarzeń ekonometrycznych na świecie. W trakcie odbywającego się od 17-21 sierpnia 2020 kongresu autorzy zaprezentują artykuł ‘Measuring uncertainty of optimal policy […]

Artykuł dr Katarzyny Kopyckiej w Higher Education

Kopycka, K. (2020). Higher education expansion, system transformation, and social inequality. Social origin effects on tertiary education attainment in Poland for birth cohorts 1960 to 1988. Higher Education. (IF=2.856; SNIP= 2.76; 140 punktów wg wykazu czasopism MNiSW 2019).

Opublikowano JCR 2020

Ukazał się nowy Journal Citation Reports (JCR). W publikowanym przez Web of Science Group raporcie znajdują się najnowsze wartości wskaźnika Impact Factor, jednego z kilku wskaźników wpływu wykorzystywanych do oceny czasopism naukowych. Baza, w której można sprawdzić IF dla poszczególnych czasopism dostępna jest po kliknięciu w [link].

Opublikowano CiteScore™ 2019

Elsevier opublikował CiteScore™ 2019. Aktualna baza zawierająca następujące wskaźniki wpływu: SNIP, SJR i CiteScore wykorzystywane do oceny czasopism naukowych, dostępna jest pod następującym linkiem.

Pierwsze miejsce w konkursie o nagrodę im. Franciszka Bujaka dla dra Andrzeja Pieczewskiego

Książka dra Andrzeja Pieczewskiego „Samodzierżawie a rozwój gospodarczy Królestwa Polskiego w ujęciu Jana Gottlieba Blocha” uzyskała pierwsze miejsce w konkursie o nagrodę im. Franciszka Bujaka. Nagroda przyznawana jest najlepszym publikacjom z zakresu historii gospodarczej i społecznej. Jej fundatorem jest Polskie Towarzystwo Historii Gospodarczej.

Nowa monografia dr hab. Sylwii Roszkowskiej pt. Empirical Macroeconomics and Statistical Uncertainty. Spatial and Temporal Disaggregation of Regional Economic Indicators

Miło nam poinformować, że już wkrótce, nakładem Wydawnictwa Routledge, ukaże się monografia autorstwa prof. Mateusza Pipienia (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie) i dr hab. Sylwii Roszkowskiej z Katedry Makroekonomii UŁ. Książka zatytułowana Empirical Macroeconomics and Statistical Uncertainty – Spatial and Temporal Disaggregation of Regional Economic Indicators zostanie wydana w serii Routledge Studies in the European Economy. […]

Zapraszamy na Wirtualne Drzwi Otwarte na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego.

Kiedy? 22 czerwca, godzina 11.00 Gdzie? www.facebook.com/w.eksoc/ Dołącz do wydarzenia, żeby być na bieżąco!