Logo
Logo

Witamy nowych Studentów!

Serdecznie witamy wszystkich nowych Studentów kierunku Ekonomia. Zachęcamy do zapoznania się z „Przewodnikiem dla studentów”, z którego dowiecie się wszystkiego o Kolegium Dziekańskim, pełnomocnikach Dziekana, opiekunach I roku, Centrum Obsługi Studenta, szkoleniach oraz o wielu innych ważnych sprawach związanych ze studiowaniem na Wydziale. Przewodnik można pobrać klikając w [LINK]. Pracownicy Instytutu Ekonomii przygotowali specjalnie dla […]

Inauguracja Roku Akademickiego 2020/21 na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym

W piątek 9.10.2020 r. o godzinie 11.00 odbędzie się inauguracja roku akademickiego na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym. Relacja z wydarzenia dostępna jest na kanale youtube naszego Wydziału. Zdjęcia z wydarzenia można zobaczyć na kanałach społecznościowych Wydziału (Facebook, Instagram).

Artykuł prof. Agnieszki Kurczewskiej w Education + Training

Hägg, G., & Kurczewska, A. (2020). Guiding the student entrepreneur – Considering the emergent adult within the pedagogy–andragogy continuum in entrepreneurship education. Education + Training. (IF=1.791; SNIP= 1.504; 100 punktów wg wykazu czasopism MNiSW 2019).

Prof. Agnieszka Kurczewska Prorektorem ds. współpracy z otoczeniem UŁ!

Z przyjemnością informujemy, że dr hab. Agnieszka Kurczewska, prof. UŁ z Katedry Funkcjonowania Gospodarki obejmuje z dn. 1 września 2020 roku stanowisko Prorektor do spraw współpracy z otoczeniem w kadencji 2020-2024. Pani Profesor serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!

Dr Z. Kuchta i dr M. Górajski na światowym kongresie the Econometric Society

Miło nam poinformować, że dr Zbigniew Kuchta z Katedry Funkcjonowania Gospodarki z dr Mariuszem Górajskim z Katedry Ekonometrii wystąpią na 12-tym Światowym Kongresie Towarzystwa Ekonometrycznego. Organizowany co 5 lat kongres jest jednym z najważniejszych wydarzeń ekonometrycznych na świecie. W trakcie odbywającego się od 17-21 sierpnia 2020 kongresu autorzy zaprezentują artykuł ‘Measuring uncertainty of optimal policy […]

Artykuł dr Katarzyny Kopyckiej w Higher Education

Kopycka, K. (2020). Higher education expansion, system transformation, and social inequality. Social origin effects on tertiary education attainment in Poland for birth cohorts 1960 to 1988. Higher Education. (IF=2.856; SNIP= 2.76; 140 punktów wg wykazu czasopism MNiSW 2019).

Opublikowano JCR 2020

Ukazał się nowy Journal Citation Reports (JCR). W publikowanym przez Web of Science Group raporcie znajdują się najnowsze wartości wskaźnika Impact Factor, jednego z kilku wskaźników wpływu wykorzystywanych do oceny czasopism naukowych. Baza, w której można sprawdzić IF dla poszczególnych czasopism dostępna jest po kliknięciu w [link].

Opublikowano CiteScore™ 2019

Elsevier opublikował CiteScore™ 2019. Aktualna baza zawierająca następujące wskaźniki wpływu: SNIP, SJR i CiteScore wykorzystywane do oceny czasopism naukowych, dostępna jest pod następującym linkiem.

Pierwsze miejsce w konkursie o nagrodę im. Franciszka Bujaka dla dra Andrzeja Pieczewskiego

Książka dra Andrzeja Pieczewskiego „Samodzierżawie a rozwój gospodarczy Królestwa Polskiego w ujęciu Jana Gottlieba Blocha” uzyskała pierwsze miejsce w konkursie o nagrodę im. Franciszka Bujaka. Nagroda przyznawana jest najlepszym publikacjom z zakresu historii gospodarczej i społecznej. Jej fundatorem jest Polskie Towarzystwo Historii Gospodarczej.